Yeni program 10 Mayıs 2024‘de başlıyor! Erkenci kuş indirimi 1 Nisan 2024′e kadar, kaçırmayın!

Online Gizemli Dişilik 1 Eğitmenliği Programı 8 Modül’den oluşuyor.
İlk 7 Modül Zoom üzerinden canlı ve video dersler.

8. Modül ise ArıKuşu Retreat’te, Bodrum’da konaklamalı inziva şeklide olacaktır. Eğitmen olmak istemeyen katılımcılar sadece ilk 7 Modül’e katılabilirler.

Eğitmen olacak adayların 8 modüldeki başarılı katılımları yanı sıra,
uzmanlık projesi, ödevler, devamlılık, uygulamalı ders sunumları ve
final sınavını başarılı olarak yüzyüze verilen son inzivada tamamlamaları
gerekmektedir.

Detaylı bilgi ve kredi kartına 12 aya varan taksit imkanından yararlanmak için tıklayın.

Dönüşüme en çok ihtiyaç duyulan bu zamanlarda küresel kadın şifa hareketinin bir parçası olmaya hazır mısınız?

Yaşamın hangi sürecinde, hangi ortamda, hangi işte olduğunuzdan bağımsız, eğer değişimin bir parçası olmak istiyor ve aktif olarak bu değişime katkıda bulunacak vizyona sahipseniz bu kapsamlı program size göre. Gelin hep birlikte yaratım ve gelişimin temellerini oluşturan içsel yapımızı, rahime geliş anımızdan menopoza kadar uzanan bu yolculuğu keşfedelim. Dönüşüp, her yaşam döngüsü ile bedenimizi, zihnimizi ve ruhumuzu nasıl iyileştireceğimizi öğrenelim, tecrübe edelim ve etkin teknikler kullanarak diğer kadınlara, çocuklarımıza aktaralım.

Bu gücü benimsemeye ve diğer kadınları da güçlendirmeye, şifa yetilerini keşfetmelerine araç olmaya hazır olanlar için ideal bir program.

 • Yoga eğitmeni, doula, ebe, masaj terapisti, psikolog, girişimci, yaşam koçu veya bu alanlarda çalışıyor ve kadınlara destek olma yolunda ilerlemeye,
 • Kutsal bir yol olan, gerçek gücünüzü bir kadın olarak hatırlama yolculuğuna çıkmaya,
 • Kadınlara özel otantik Tantra öğretilerine giriş yapmaya,
 • Kadın bedenini anatomik olarak daha yakından öğrenip bu muazzam organizmanın gizemlerine bilimsel olarak şahit olmaya,
 • Kadınlara, bilinçli iyileşme, zindelik ve uzun yaşam alanlarında eğitmenlik yapmaya,
 • Kadınlara muazzam haz alma duyusu ile nasıl şifalanacakları konusunda derinleşmeye,
 • Kadim ve onbinlerce kadını dönüştüren teknikleri önce kendinizi dönüştürmek için kullanmaya ve gizli potansiyelinizi uyandırmaya,
 • Kendi travmalarınızı şifalandırma yoluna girip, diğer kadınlara ve çevrelerine bu konuda destek olmaya,
 • Kadınlara sağlıklı yaşam şekillerini nasıl yaratacaklarını ve kanser, rahim-yumurtalık-göğüs aldırma, ve diğer ciddi sağlık durumlarından nasıl korunabileceklerini öğretmeye,
 • Hindistan’ın kadim mistik Shakti öğretileri Mahavidyalar’la ritüellere katılmaya,
 • Harika sağlığa sahip, zinde, coşkulu, bolluk bereket içerisinde olmaya,
 • Diğer kadınları hayallerini gerçekleştirmek üzere aktif, coşkulu, feminen, bilge ve şefkat yayan dişiler olarak yönlendirmeye,
 • Dönüşümün kendisi olmaya hazır mısınız?

Eğer bu soruları “evet” olarak yanıtladıysanız, o zaman bu program sizin için ve sizinle tanışmayı bekliyoruz.

Kadınların ananelerinden kalan kendi kendini şifalandırma yöntemlerini uyandırma vaktidir!

Birçok kadın rahimindeki travmalarla dolaşıp, kaybettiği kadınlığına duyduğu özlemin yoğunluğunu avuç avuç ilaçla, tatlıyla, yemekle, dizilerle, alışverişle telafi etmeye çalışıyor. Bu kısır döngü kolektif bilinçaltından tüm kadınları tetikleyerek rahim yaralarının üzerini kapatıp, bastırmalarına yol açıyor. Bunun sonucunda da hislerinden kopuk, sonuç odaklı, kontrol eden, stresli ve kızgın kadın toplulukları ortaya çıkıyor. Bu tür davranış kalıpları dişil doğanın, dişil enerjinin bozulmuş tezahürüdür.

Dişil doğadan kopuk haller tatminsizliğe, yaşam neşesinin yok oluşuna, umutsuzluğa ve mutsuzluğa yol verir. Oysa ki Doğa Ana, her kadının rahminde saklı, nasıl doğanın gizemleri bizi büyülüyorsa, bir kadının küçük bir kız çocuğu halinden, bilge olgun kadın haline kadar geçirdiği dönem an be an gizemlerle, adeta bir nakış gibi işlenmiş motiflerle dolu, her biri diğerinden farklı. Dünyamız, bu gizemin kıymetinin bilindiği, coşku ile kutlandığı yerlere yavaş yavaş gelmekte. Bu dişil olguların neler olduğunu tekrar hatırlayıp, zuhur ettirmekle ilintili.

Yaratılmış olan, Rahim olanın sureti bu bedendir.

Doğurganlık, rahim bu yaratıcılığın merkezidir. Bedenimizde tezahür eden doğayı anladığımızda, Doğa Ana’nın da hak ettiği değeri sunabilecek ve yaşamı inişi ve çıkışları ile kutlayabilecek manevi olgunluğa gelebileceğiz.

Kadın sağlığı günümüzün en önemli konuları arasında yer alıyor.

Sağlık olmadan, aktif olarak katılımımızı bekleyen konularda başarılı olabilmek için gerekli enerjimiz, yaşam heves ve motivasyonumuzun olması mümkün değil. Günümüzde sezeryan hastanelerin ameliyat listelerinin başında geliyor, rahim ve göğüs aldırma (histerektomi & mastektomi) de bu sıralamaya dahil. Göğüs kanseri ise en yaygın kanser türü.

Genç kızların büyük bir çoğunluğu hormonal dengesizlik sebebiyle doğum kontrol hapı kullanıyorlar, yine yakın zamanda yapılan araştırmalarda ülkemizde dokuz milyon kişinin anti-depresan ilacı kullandığı açıklandı. Kadının doğal yaşam döngüleri, menstrüasyon, hamilelik ve menopoz patolojik bir durum gibi görülerek tedaviye sevk ediliyor. Oysa ki tüm bu durumlarda, güvenli, kolay ve doğal metodlarla sağlık, enerji, haz ve uzun yaşam için yaşamının her döneminde kadının şifa bulabilmesi mümkün. Ananelerimiz bunu yaptı, biz neden yapamayalım.

Yeter ki isteyelim.

Artık kendi dişil zindeliğinizi ve gücünüze sahip çıkıp, edindiğiniz bilgeliği diğer kadınlarla paylaşmak, güvenli ve kutsal alanlar oluşturmak mümkün.

Dişil şifalanma vakti geldi!

Online Gizemli Dişilik™ 1 Eğitmenlik Programı’nda Gülenay Pema, yıllardır kadınlarla yaptığı dişil enerji çalışmalarında günümüzde kaybolmaya yüz tutmuş dişil erdemlerin yeniden keşfedilerek dişil doğaya hak ettiği, doğru ifade edilen gücünü geri vermeyi amaçlıyor.

Gelin yılların tecrübesine dayalı, sonuçları kanıtlanmış kadim teknikleri keşif yolculuğunda beraber yürüyelim. Ancak dünyevi dişil erdemler keşfedildiğinde ilahi, kutsal ve mistik olan Dişilik anlayışının kapıları açılabilmektedir.

Bu kapsamlı programda öncelikli amaç Gizemli Dişilik™ Eğitmenleri’nin kendilerinin dönüşmesidir. Eğitmenlerin dönüşebilmesi için program süresi teori ve uygulamaların yer aldığı eğitim uzmanlık projesini de içine alır. Programda yer alan sözlü, yazılı ve uygulamalı sınavlarda başarılı olanlar ve Gülenay Pema’nın ön gördüğü staj süresini tamamladıktan sonra eğitmen olmaya hak kazanacaklardır.


Online Gizemli Dişilik™ 1 Eğitmenlik Prog. Kapsamı

 1. Gizemli Dişilik Öğretisi
 2. Dişil Döngüler (2a – Bütünsel Kadının Sağlığı & Döngüleri, 2b – Kanın Gizemi ve Bilgeliği, 2c – Rahmin Gücü, Yaratıcılığı & Şifası)
 3. Kadın AnatomisiKadın Bedeni ile Yeniden Bağlantıya Geçmek (3a – Üreme Organları, 3b – Rahim & Yumurtalıklar, 3c – Rahim & Yaşam Bağlantısı 3d- Göğüsler, 3e – Kadın Hormonlarına Giriş )
 4. Dişil Enerji Dönüşümü – Tantrik & Taoist Öğretiler (4a – Rahim Nefesi, 4b – Yumurtalık Nefesi, 4c – Rahim için Asanalar, 4d – Rahim için Yogik Enerji Uygulamaları, 4e – Tantrik Sublimasyon Tekniği, 4d – Taoist Jade Egg Tekniği)
 5. Menstrüasyon Bilgeliği ( 5a – Regl Sağlığı, 5b – Döngülerin Gizemi: Ay ve Regl Döngüsü, 5c – Regl Döngüsünü Zindelik ve Sağlık için Uyumlamak 5d – Döngüye Göre Beslenme, İlişkiler ve İş Hayatı, 5e- Ay Döngüsü Günlüğü ile Kalıcı Dönüşüm)
 6. Feminen & Maskülen Enerji (6a – Feminen & Maskülen Enerji ve 3 Farklı Seviyesi, 6b – Feminen & Maskülen Bedensel İfade, 6c – İlişkilere Giriş )
 7. Enerji Merkezleri & Ezoterik Çakra Öğretileri (7a – Kadınlar için Enerji Yönetimi ve Artırımı, 7b –  Bedensel Enerjiyi Arttırmak için Egzersizler)
 8. Arınma & Şifa Teknikleri (8a – Rahim Arındırma Yöntemleri; Yoni Spa, 8b – Duygusal Özgürlük ve Salınım Teknikleri, 8c – Bedensel-Duygusal Arınma 8d – Karın Masajı, 8e – Yoni Masajı, 8f – Göğüs Masajı, 8g – Bach Çiçek Remedileri Kullanımı – (Eğitmen Adayları Modülü))
 9. Dişil Maneviyat (9a – İçsel Bilgelik ile Sağlık Kazanmak, 9b – Şükürle Gelen Bereket 9c – Niyaz, 9d – İç Rehber ve Manevi Yol, 9e – Çekim Kanunu ve Titreşimsel Enerji, 9f – Manevi Seks, 9g – Kalbin Bilgeliği, 9h- Anaerkil Miras
 10. Feminen Liderlik & Kendi Markanı Yarat (10a- İş Modeli Oluşturmak 1 Bölüm, 10b- İş Modeli Oluşturmak 2 Bölüm) Eğitmen Adayları Modülü
 11. Shiva & Shakti Bilinçleri – Rahman & Rahim
 12. Mistik Shakti Öğretileri – Mahavidyalar’a Giriş, Eğitmen Adayları Modülü
 13. Eğitmenlik Formasyonu Eğitmen Adayları Modülü

Modüler Program

Eğitmen olmak istemeyen adayları da düşünerek programa modüler olarak katılım mümkün.

Online Gizemli Dişilik 1 Eğitmenlik Programı dişil öğretilerde derinleşmek isteyen ancak eğitmenlik düşünmeyen katılımcılar için modüler olarak katılıma açık olacak. Programın ilk 7 modülü online olarak alınabilecek. Eğitmen adayları ise 8. modülü konaklamalı olarak ArıKuşu Retreat’te gerçekleştireceklerdir.


Eğitmenler

Detaylı bilgi ve kayıt için buraya tıklayın. Erkenci Kuş İndirimi 1 Nisan 2024’e kadar kaçırmayın!


Program Platformları

 • Canlı Zoom Dersleri: Online Gizemli Dişilik 1 Eğitmenlik Programı ilk 7 modülü Zoom üzerinden canlı ve kayıt dersler ile verildiği için her derste zamanında hazır bulunmanız gerekir. Canlı eğitimlerle tüm katılımcıların süreçleri yakından takip edilmektedir.
 • Video Dersler: Eğitime özel video dersler bu web sitesi üzerinden izlenebilecek.
 • Whatsapp Grubu: Programa özel Whatsapp Grubu’nda canlı soru-cevap seansları ve bilgi aktarımları yapılarak eğitim süresince aktif olarak kullanılır.

 Program Takvimi

 1. Online Modül – 10-12 Mayıs, 2024
 2. Online Modül – 24-26 Mayıs, 2024
 3. Online Modül – 7-9 Haziran, 2024
 4. Online Modül – 21-23 Haziran, 2024
 5. Online Modül – 5-7 Temmuz, 2024
 6. Online Modül – 19-21 Temmuz, 2024
 7. Online Modül – 26-28 Temmuz, 2024
 8. Modül Konaklamalı İnziva –  8-11 Ağustos 2024, ArıKuşu Retreat, Bodrum

Ders Saatleri – 1-7 Online Modül için:

Cuma, Cumartesi, Pazar: 21:00-22:30 

Program süresince 4 Çarşamba canlı soru-cevap seansı: 21:00-22:00


Program Katılım Koşulları

 • Online Gizemli Dişilik 1 Eğitmenlik Programı, yüzyüze kamplar aracılığıyla verilen program ile nedereyse aynı verim ve dönüşüm olanağı sağlamaktadır. Bunun gerçekleşebilmesi için öz-disiplin ön plana alınmıştır.
 • Programa katılım iki şekilde olmaktadır:
  • İlk online 7 modüle katılım
  • Eğitmenlik eğitimine tüm 8 modüle katılım
 • İlk 7 modüle katılan kişilerin daha sonra eğitmenlik inzivası olan 8. modüle devamlarıı mümkün olmayacaktır. Tüm programa katılan eğitmen adaylarına özel uygulamalar, ödevler bulunduğu için eğitmenlik eğitimi almak isteyip istemediğinize kayıt öncesi karar vermeniz gerekmektedir.
 • Online modüllerde bir sonraki modüle geçebilmeniz için derslerin hepsine katılımınız, verilen ödevleri eksiksiz tamamlamış olmanız gerekmektedir. 
 • Katılım Gülenay Pema’nın insiyatifindedir.
 • Program tarih ve içeriğinde değişiklikler olabilir.
 • Sertifikaya hak kazanmak için tüm derslere katılmış olmak, yazılı ve uygulamalı sınavlarda başarılı olmak, uzmanlık projesini sunmak ve staj süresini tamamlamak gerekmektedir.
 • Eğitmenlik programına en fazla 35 eğitmen adayı kabul edilecektir.
 • Programın ilk 7 modülüne katılan adayların daha sonra eğitmenliğe devam etmeleri, programda eğitmen adaylarına yönelik içeriğin 1. modülden itibaren başladığı için mümkün olmamaktadır.
 • Program iptal ve iade koşullarını buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Program başladıktan sonra ücret iadesi yapılmamaktadır.
 • Aşağıdaki formu doldurarak bu kurallara vakıf olduğunuzu onaylamış olmaktasınız.

Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için aşağıdaki formu doldurun ya da buraya tıklayın.

  Adınız-Soyadınız (gerekli)

  Epostanız (gerekli)

  Telefon

  İlgilendiğiniz Eğitim & Sorularınız:


   Katılımcılardan Yorumlar

  “Geçen sene bu zamanlar bana program boyunca yaşayacagım şeyleri anlatsalardı, inanmak bir yana, rüyada sanırdım kendimi. Bugüne kadar sayısız eğitime katılmıştım. Hep aynı şeyler söyleniyordu. Ögrendim sanıyordum! Ancak hayatımda hiçbirşey değişmiyordu. Hep aynı kısır döngünün içerisindeydim. Bu eğitimle birlikte hayatımda bir değişim Gizemli Dişilik Eğitmenlik5dönüşüm başladı. Materyal dünyada kaybolan ben, hislerimi duymayı öğreniyordum. Bugüne kadar nerdeydi kalbimin sesi? Gerçek sevgi ne demek onu öğreniyordum. Çevremdeki herkes soruyor ‘aşık mı oldun? sana ne oldu?’ diye 🙂 Kendime doğru yola çıkmıştım… Bu egitime başlayan benle, şu andaki ben aynı değildim. Programın içerisinde öğrenilen teknikleri disiplinle uyguladıkça kendim üzerinde farkındalığım arttı. Dişil kardeşlik çemberinde kadınların birbirine gerçekten destek olabileceğini öğrendim. Çok sevdiğim kızkardeşlerim oldu. Bana toplumun öğrettiği kadın olmayı değil, kendim olmayı ögrendim. Kadınlığımı kabul ettim. Ne kadar şanslıydım. Bu eğitimde öğrendiklerim kaç ömre bedel kelimelerle anlatamam. İyi ki Gülenay Hocayı tanımışım, iyiki bu eğitime katılmışım. Yaradana şükürler olsun! Sevgiler.”
   
  ——–

  “Bu büyülü sürecin hangi bölümünü anlatsam bilmiyorum. Kendimi 29 yaşımda yeniden doğmuş, yeni bir Ben e doğmuş hissediyorum. Bu programda verilen her öğretiye değer verip, içselleştirince ve adanmışlıkla birlikte hayata adapte edince, daha önce hiçbir yerde öğrenemeyeceğiniz bir mutluluk hissedeceksiniz. Beslenme düzenimin, bir kadın olarak kendimi kabullenme ve sevme yolumun, sessizlikte kalabilmemin yolunu açan, hayatımını dönüştüren bu güzel eğitim kendim için yaptığım en güzel şeylerden biriydi. İçten dışa giden değişimim çevremdeki herkes tarafından fark ediliyor. İlişkilerimdeki şifalanma materyal düzende de gerçekleşti ve hislerimi iyi duyabilip tanımlayabiliyorum artık. İçimdeki kuvvetli kadını red etmiyorum. Bu eğitimi Gülenay Hoca’dan almak bir ayrıcalıktı. Kendisine bağımlı kılmayan ancak kişinin kendi iradesinin kuvvetini ortaya çıkaran gerçek bir eğitmen bana göre. Kendini gücünü fark ettirdiği için de, geri dönüşü olmayan bir farkındalık ve gelişme yaşıyor insan. Kişi ancak gerçekten almak, hissetmek isterse bu süreçte ışık dolu bir kadın olmaya doğru gidecektir. ”

  ——-

  “Bu yola koyulduğumda, amacım, feminen enerjiyle çalışmayı keşfetmekti. Beklentim yoktu. Karşıma sürprizler, engebeler, vadiler, nehirler, dağlar, fırtınalar, yağmurlar ve gök kuşaklarıyla dolu bir yol çıktı. Yolun her anı değerli ve özeldi benim için. İlk başta Allah’a ve sevgili Hocam Prem Baba’ya çok şükrediyorum. Bu yola girmek, tazelenmek, kendi suyumdan içmek nasip oldu. Çok şükür. Sanki içimdeki mevsimleri yaşadım. İçimdeki doğanın gizemlerini keşfettim ve büyülendim. İçimde yaratma yeteneği olan bir “Rahim” var. Bunu düşündükçe hayrete düşüyorum. Bu ne mucizevi… O zaman diyorum ki, demek ki sen de “o kadınsın”, o yaratan, seven, kucaklayan, zorluklar karşısında güvende ve huzurda kalabilen, veren, şefkat gösteren, merhametli, ışıl ışıl, neşeyle parıldayan, gülünce güller açıp açtıran, bereketli, çekici ve mucizevi. Gizemli Dişilik Eğitimi bu kelimeleri bana yazdırtıyor. Eğitimin bütüncül yapısı, psiko-spiritüel düzlemde ilerleyişi, kendimin farklı katmanlarını keşfetmemi, gölgelerime cesaretle bakmamı ve ışığımı görüp kabullenmeyi öğretti bana. Kadın olmanın güzelliğiyle büyülendim. Aynı zamanda kız kardeşlik sevgisini tattım. Bu ne güzelmiş, ne değerliymiş, ne kadar iyileştiriciymiş! Eğitim boyunca kurulan ortamda kendimi bu sevginin yarattığı güvende hissettim. Bu sayede gerçekten dürüst olabilmenin muazzam bir özgürlük sağladığını anladım. Sevgili Pemaji tüm emeklerin için teşekkür ederim, Allah razı olsun. “

  “Sevgili Gülenay Pemaji,Gizemli Dişilik Eğitmenlik

  Bir gün Paulo Cohelho’nun kitabı Brida’yı okudum. O kitapta anlatılan Brida’nın hikayesi beni çok etkilemişti. Çünkü Brida hayatının bir döneminde şaman bir kaGizemli Dişilik Eğitmenlik3dınla karşılaşır ve içindeki değişimler bu karşılaşmayı takip eder. Kendim için de bunu dilemiştim. Çok şükür sevgili Gülenay seninle karşılaştım. Karşılaşmamızdan beri hayatımda çok şey değişi. Hayat beni çeşitli olaylara, yerlere, insanlara sürükledi. Sevgili Prem Baba’nın dediği gibi hayat gizemini her gün tekrar tekrar gösterdi. Hayatın gizemi bana gözükürken fırtınalarda bana sunduğun destek için büyük bir minnet duyuyorum. Derslerde öğrendiğim yoga teknikleri sayesinde bedenimle daha derin bir ilişki içindeyim artık. Beslenme alışkanlıklarım olumlu yönde değişti. Kendime nasıl bakmam ve kendimi nasıl sevmem gerektiğini derslerin ve bizlere anlattıkların sayesinde derinden anlıyorum. Gizemli dişilik çalışmaları, Mistik Tanrıça Ritüeli bunlar ise çok özel çalışmalar. Bir kadın olarak kendi özümü keşfedebilmek büyük bir nimet. Bu beni özgürleştiren bir lütuf. Alışılmış kalıpların dışında kadın olmak ne demek, bir kadın nasıl sever, sevdiği insana nasıl şefkat gösterir, kendini nasıl sever, tüm bu sorulara bu eğitimler cevaplar sundu benim için. Mistik Tanrıça Ritüeli’nde beni etkileyen yüzleşmelerinden birisi Doğa Ana’nınn kızı olduğumu tekrar idrak etmek oldu. Bunu hissedebilmek çok güzel bir duygu. Bugün bir fotoğraf gördüm. Bir yıldırım gökkuşağının yanında belirmiş. Hayatta böyle anlar yaşadığımızda, hem yıldırım hem gökkuşağı altında olduğumuzda,bize sunduğun tüm destek çok değerli. ” Sevgiler

  ————————–

  “Bir yıl önce “Yoga” benim için yoğun çalışma hayatında stresimi atmama yardımcı olan, ara ara kendimi çok da bağlamadan katıldığım, ama asla önemli bir zaman dlimini vermeyi düşünmediğim hoş, eğlenceli, güzel insanlarla tanışma fırsatı bulduğum bir aktiviteydi.

  Gizemli Dişilik Eğitmenlik 1 yıl önce hayatımda bazı şeyleri değiştirme kararı almışken bu defa hiç tanımadığım Pema Hoca’yla da Yoga’ya başlama kararı aldım. Sadece çok etkilendiğim web sitesi ve programları ilgimi çekmişti. Bu arada “dişil enerji” üzerine kendisinden bireysel çalışma seansı almak istediğimde beni grup çalışmasına davet etmişti. 🙂 Pema Hoca sizi hep şaşırtır, disipliniyle, bilgisiyle, iradesiyle, bir çiçek gibi zarafetiyle, söylediğiyle yaptığı her dem aynı olan kişliğiyle ve pek tabii disiplin ve sorumluluk bekleyen ama aynı zamanda çok şefkatli Kali enerjisiyle, verdiği bilgileri birebir uygulayıp kendi hayatındaki yansımaları paylaşmasıyla…

  1 yıldır çok düzenli bu derslere katılıyorum en fazla bir kez ders kaçırmışımdır, her ders tutku ve coşku hissiyle dolu geçiyor. Cömertçe aktarılan bilgiler çoğu zaman teknik, bazen de ezoterik. Ama aslolan bizim adanmışlıkla öğrendiklerimizi hayata geçirmemiz ve tecrübe etmemiz. Pema Hoca bunu kendi yöntemleriyle izliyor, hissediyor, geri bildirim veriyor beklentisi hep yüksek. Bense ortalama 14 saattlik çalışma hayatıyla yogayı birşekilde birlikte yürütebilyorum ve Yoga’ya bu derece bağlanmama şaşırıyorum. Verilen teknikler, bilgiler, beslenme yöntemleri, kriyalar, asalanalar, meditasyonlar, inziva programları, dişil enerji çalışmaları, özel konuda yapılan tez şeklinde ödevler hepsi insanın once zihnini formatlıyor sonra hayatını. Bu çalışmaları yapıp asla aynı insan olmuyorsunuz. Yoga hiç hissetmeden hayatınıza derinlemesine giriyor, uyandığınızda, duş alırken, dişinizi fırçalarken her yerde…

  Gizemli Dişilik Eğitmenlik3İnsan geçmişi değiştiremiyor. Gelecekse ancak bugün yaptıklarımızla değişebiliyor. Öyle kolay değil gerçek bir değişimi yakalamak ama umutlu olmak ve tutarlı bir çizgide olmak, huzurlu olmak, bu işi aklınız ve kalbinizin bütün olduğunu hissettiğiniz size bilgilerin cömertçe aktığı bir yerde yapmak çok önemli. Buyüzden doğru yerde olduğum için, değişimi her geçen gün kendimde daha çok hissettiğim için çok mutluyum. Sevgiler.”

  —-

  “Gizemli Dişilik Eğitmenlik programı, başladığı andan itibaren bir programdan çok, hayatımın her alanına yayılan, her hücreme nüfuz eden bir yaşam şekline dönüştü. Pema ve eğitmenlik programı arkadaşlarım hayatıma hediye gibi giren ikinci ailem benim için. Son 6 aya geri dönüp baktığımda, program dahilinde yaptıklarımızı ve bana yaşattığı olayları ve duyguları kelimelere dökmek neredeyse olanaksız. Şu anda ortaya çıkmamış ya da yeni yeni çıkmakta olan daha bir çok değişikliğin de içimde yeşermekte olduğunun farkındayım. Kısaca özetlemeye çalışırsam, duygusal, bedensel ve ruhsal olarak yapamam Gizemli Dişilik Eğitmenlik2sandığım şeyleri yapabileceğimi, içimde keşfedilmeyi bekleyen engin bir hazine olduğunu gördüm. Hayatımın bu noktasına kadar hep akla değer verirken, sesine kulaklarımızı tıkadığımız her şeyden bilge ve sonsuz kalbin varlığını hatırladım. Bir kadın olarak kendimi ve bedenimi sevmeyi ve onore etmeyi öğrendim. Her şeyden önce bir kadın olmanın ne demek olduğunu öğrendim. Hissedemem dediğim duyguları, sevgiyi, affetmeyi, merhameti, şefkati yeniden keşfettim içimde. Bu keşifler, hayatıma bir mucize gibi yayıldı. İçimde doğan sevgi, etrafıma akarak ailemle, çevremle ilişkilerimi inanılmaz değiştirdi. Artık yaşadığım her şeyin sorumluluğu almakla birlikte, hayatımda her şeyi değiştirebileceğimi, kendimi dönüştürebileceğimi biliyorum. Bu bana hayatta ne olursa olsun, huzur, güven ve neşe içinde kalabileceğimi gösterdi ve artık öyleyim de. Kadın olmanın eşsiz hediyesini ve gücünü gördüm. Günümüz dünyasının, kadınları mutsuz ve birbirine rakip haline getiren sistemine karşı, kadınların bir araya gelmesinin mucizevi gücünün artık çok daha iyi farkındayım. Bu program sayesinde kendi içimde tüm keşfettiklerim ve öğrendiklerimle her kadının kendi içindeki gücü ele alması ve kadın dayanışmasının sonsuz iyileştirici gücünü yeniden hatırlaması için elimden geleni yapacağım. Bu deneyimi yaşabilmemi sağlayan herkese ve her şeye sonsuz şükrediyorum ve teşekkür ediyorum.”

  Tüm hakları saklıdır, izin alınmaksızın Gülenay Pema’nın verdiği tüm eğitim içeriği ve yayınladığı makaleler kullanılmamalıdır.

  © 2015 Gizemli Dişilik | Dişil Farkındalık Öğretileri.
  Yukarı
  Takip Edin: