Her insan kendisinde, cinsel durumundan bağımsız maskülen ve feminen enerjileri barındırır. Bahsi geçen insanın fiziksel cinsel durumu değil de, doğal cinsel varlığı. Maskülen ve Feminen enerjilerin yoğunluğu kişinin doğal oryantasyonu ile ilgilidir.

Erkek cinsiyettteki bir kişinin maskülen enerji ağırlıklı, kadın cinsiyetinde olan bir kişinin de feminen enerji ağırlıklı olmasını doğal karşılıyoruz. Ancak modern dünyada bu dengelerde büyük değişiklikler olmaya başladı. İlişkilerdeki karışılıklar, sorunlar da bu dengesizlikle doğru orantılı gidiyor.

“En çok arzuladığımız şeyden aslında korkuyoruz da. Bu nedenle de yaşamımızı alelade geçiriyoruz. Ve kalbimizin gerçek atma nedenini hiçbir zaman ana mevzu yapamıyoruz”.

D. Deida Erkek ya da “maskülen” olmanın doğasında ne var? Kadın ya da “feminen” olmanın doğasında ne var? Ve bu ikisi nasıl etkileşim içinde?

Maskülen ve feminen enerjiler arasında temel ve kesin farklılıklar var. Artı ve eksi kutuplardaki gibi. Dolayısıyla bu iki uç kutubu çok iyi anlayıp, nerede olduğumuzu görüp bu noktadan ilerlemek, gelişmek gerekiyor.

Bu çalışmada Maskülen & Feminen enerjileri tanımlayıp, kişisel ve ilişkisel boyuttaki yerini algılayıp hangi enerjiyi ne zaman ve nerede kullanacağınızı öğreneceksiniz. Feminen & Maskülen enerjinin 3 farklı seviyesini ve hayatınızdaki yerini örneklerle seminerde paylaşıyor olacağız.

Çalışma sırasında ve sonrasında kendinize ve ilişkilerinize bakışınız değişecek, daha uyumlu, dengeli ve mutlu ilişkiler kurabilmek için bilinçli adımlar atabileceksiniz. Çalışmaya çift ya da tek olarak katılabilirsiniz.

İçerik

 • Maskülen ve Feminen Enerji Tanımları: Feminen: Enerji & Işık – Maskülen: Bilinç & Yön
 • İlişkilerin 3 Seviyesi
 • Psikolojik Şartlanmanın Ötesine Yolculuk
 • İlişkilerde Polarite, Önemi ve Kullanımı (Yin & Yang)
 • Eşinize Gerçek Varlığınızı Sunmak (Lütuf)
 • Cinsel Enerji; Bilinçli ve Yüksek Amaçlar için Nasıl Kullanılır
 • Muhtaç Olma ve Duygusal Acı Durumundan, Koşulsuz Sevgi ve Özgürlük Alanına Geçiş
 • Bilinçli Olarak “An”a Açılmak ya da Kendini Kapatmak
 • Fiziksel Sınırların Ötesinde Birliktelik: Eşin İlahi Tezahürünü Tecrübe Etmek (Transfigürasyon Tekniği)

Gülenay Pema’nın maskülen & feminen enerji ve ilişkiler üzerine yazdığı makalelere buradan ulaşabilirsiniz.

Maskülen & Feminen Enerji Semineri Kayıt & Bilgi Formu

  Adınız-Soyadınız (gerekli)

  Epostanız (gerekli)

  Telefon

  İlgilendiğiniz Eğitim & Sorularınız:

  © 2015 Gizemli Dişilik | Dişil Farkındalık Öğretileri.
  Yukarı
  Takip Edin: