Gizemli Dişilik Festivali, iki tam gün boyunca doğa ananın kucağında samimi bir ortamda bir araya gelip, kadınlığa dair öğretileri paylaşacağımız ender bir buluşmaya ev sahipliği yapıyor.

3-4 Eylül’de İzmit, Aytepe Yaylası’nın harika doğasında, açık havada gerçekleşecek festival Türkiye’de de bir ilk olarak kadınlara özel eğitimleri biraraya getiriyor.

Gizemli Dişilik ve YogANA eğitmenlik programları tamamlamış eğitmenlerin dolu dolu paylaşımlar yapacağı festivalde, bir çok ücretsiz aktivite de yer alıyor. Makrobiyotik beslenme sırları, tarifler, tadımlıklar, Gizemli Dişilik İksirleri ve tentürleri, gençlik iksirleri, detoks bilgileri, mekan ve kendi enerjinizi nasıl temizleyeceğinize dair bilgiler, çocuklara özel masal çadırı aktivitelerden yanlızca birkaçı.

Festivalde sınırlı sayıda bilet sunulacağı için biletinizi biran önce almanızı tavsiye ederiz.

Detaylar ve bilet için: festival@gizemlidisilik.com a yazabilirsiniz.

Festival Programı


  • Gizemli Dişilik Çemberi & Ay Döngüsü Haritaları

  • Kızıl Çadır & Ayvaşı Ritüelleri

  • Hormon Kokteyli & Gizemli Dişilik İksirleri

  • YogANA Kadınlar için Yoga

  • Rahim Ritüeli & Şifası

  • Gizemli Dişilik Dansı

  • Makrobiyotik Atıştırmalar & Tarifler

  • Despacho Minnet Seremonisi

  • Yaratıcı Atölye & Çadırlar

  • Melek Çadırı & Melek Yürüyüşü


Gizemli Dişilik Festivali Eğitmen ve Kolaylaştırıcıları


Gulenay_Pema_WebGülenay Pema

Gizemli Dişilik eğitimleri ve kadınlara özel yogaya odaklanan YogANA’nın yaratıcısı.

Gülenay Pema, dişil maneviyat öğretilerini psiko-spiritüel temelle harmanlayarak oluşturduğu şahsına münhasır eğitim modaliteleri ile kadınların ananelerinden gelen rahim bilgeliğini keşiflerinde rehber ve kanal oluyor.

Gizemli Dişilik Festivali ise Gülenay Pema’nın altı aya yayılan, sıkı bir arınma ve kişisel keşif sürecinden geçen eğitmenlik programı mezunu eğitmenlerinin oluşturduğu zengin bir içeriğe sahip ender bir buluşma.

Gülenay Pema ve verdiği eğitmler ve genç kızlar ve kadınlarla yaptığı gönüllü çalışmalar ile ilgili daha detaylı bilgiler için buraya tıklayabilirsiniz.

 


meera

Prem Meera

Meera (Şirin Prem Meera), en başından beri, kendini yolculuklarda, deniz kıyılarında, gizemli ormanlarda ve başka ülkelerde keşfetmek istedi. Belki de bu, şu ana dek 3 farklı ülkede (Bulgaristan, Türkiye, Fransa) yaşamış olmasından, evini, kalbinin olduğu yerde kurmasındandır.

Meera, Sorbon Üniversitesi’nde Hukuk lisansı ile Uluslararası Hukuk ve Kültürel Çalışmalar yüksek lisanslarını okuduktan sonra, danışman avukat olarak 4 sene boyunca Türk ve yabancı hukuk bürolarında çalıştı. Bu tecrübesi ona, adaletin tezahür edebilmesi için şefkatin de var olması gerektiğini öğretti. “Şefkat varsa adalet vardır, adalet varsa uyum vardır.” diyen Brezilyalı Manevi Üstadı Sri Prem Baba’dan ilham alarak insan hakları alanında, bir sivil toplum kuruluşunda mültecilerle çalışmaya başladı 2015 senesinde.
Sevgili Gülenay Pemaji’nin Gizemli Dişilik Eğitmenlik Eğitimi’ni tamamladıktan sonra ise kalbinin ışığını yaymak için yola çıktı. Her bir kadının içinde saklı olan kutsal dişiliğin mucizelerle dolu gizemlerini her an hissedebilmek için Okyanus Dansı çalışmasıyla kadın çemberleri kurmaya başladı. Meera, her birimizin gönlünde okyanus kadar engin sevgilerin uyanmasını diliyor ve bu yolda yürümenin mutluluğunu bir gülün eşsiz kokusuna benzetiyor.

satenaySatenay Ünal

Satenay, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler, yüksek lisans eğitimini ise Gazetecilik bölümünde tamamladı. 18 yaşından itibaren Türkiye’de ve Hindistan’da spiritüel anlamda birçok eğitime katıldı. Bu eğitimlerden gelişimine en çok katkısı olan Gülenay Pema’ dan aldığı Gizemli Dişilik Eğitmenlik programıydı. Çünkü Satenay, kadınların dönüştüğü sevgi dolu bir dünya hayal ediyor. Ve bu hayalinin dünyayı dönüştüreceğine inanıyor. Çiçeklerin titreşiminden ve şifasından büyüleniyor. Dansın dönüştürücü gücüne hayran kalıyor. Sağlıklı yemek tarifleri hazırlıyor. Onu en çok heyecanlandıran şey ise kadınların dönüşümü için çalıştığı organizasyonların içerisinde olmak. Kalbin yolunda, kalbinin sesini dinleyerek kadınlarla tecrübelerini paylaşıyor. Her yaştan kadına ‘Çiçek Mucizesi ile Dişil Şifa’ ve ‘İçimizdeki Tanrıça ile Raks’ isimli workshoplar yapıyor. Onun yaşamında düşmek var, ancak orada kalıp debelenmek yok. Hep yeniden ayağa kalkmak var. Üstelik bu sefer daha cesur, daha anlayışlı, daha sevgi dolu..

guldenGülden Ünsal

Subay bir babanın kızı olan Gülden İstanbul’da doğdu ve ortaokul yaşlarına kadar  Türkiye’nin değişik şehirlerinde yaşadı.  Burcu Başak, üstüne üstlük aldığı eğitim de mühendislik olunca hayatı plan ve programlar yapmak, hedefler koymak ve bunları kontrol etmekten ibaret sanarak  24 yıl kurumsal iş dünyasında vakit geçirdi. Ta ki 2009 yılında kafasına  farkındalık taşı düşene  kadar bir kadın olduğunun, duygularının, arzularının, yaşamın keyif dolu olduğunun farkına varmamış idi.  Başını çalışma masasından kaldıran Gülden kalbinin sesine kulak vererek,  çocukluğundan beridir ruhunda varolan Doğa Ana’nın şifasına kanal olmaya çekildi ve alternatif tıp yöntemi olan homeopati eğitimi almaya başladı. Gülenay Pema’nın  Gizemli Dişilik Eğitmenlik programına devam ederken yaşadığı açılımlarla şifalı taşlarla olan yakın ilişkisini  işe dönüştürerek Mira Healing markasını kurdu. Şimdi şifalı taşlardan sevgiyle yaptığı takılarını internet üzerinden satarak hem sevdiği işi yapıyor hem de elde ettiği gelirden yaptığı bağışlarla genç kızların eğitimine destek  olmanın mutluluğunu yaşıyor ve yaşatıyor.

estelEstel Bensinyor

Reklamcılık ve moda tasarımı eğitimi alan Estel, farklı firmalarda uzun dönem moda ve grafik tasarımcısı olarak çalıştıktan sonra, tam zamanlı çalışma kurallarına uymak yerine, kendi sevdiği ve inandığı yolda adım atmaya karar verdi. Daha fazla tatmin olunan, başka bir hayatın kurulabileceği inancıyla kendi markasını kurdu ve birçok yaratıcı projede farklı firmalarla çalıştı. Uzun zamandır gittiği kişisel gelişim eğitimleri ve yoga sayesinde, yaratıcılık enerjisinin nasıl doğru kullanılabileceği tecrübe etti ve hayatının her alanına uyarladı. Gizemli dişilik öğretileri sayesinde de, sağlığındaki ve yaratımlarındaki blokajları şifalandırdı.

Yaratıcılık enerjisi, yoga ve gizemli dişilik öğretilerini harmanladığı ürünleri, yazıları ve *çok yakında eğitimleri bulunmaktadır. Hayali de doğada yaşamak, bol bol gezmek, yoga yapmaya devam etmek, yaratmak, öğrenmeye devam etmek ve ışık dolu bir yaşam yaşamaktır.


ozge kümbül

Özge Kümbül

Özge, 15 yıllık yoğun bir çalışma hayatının ardından, “gerçekten yapmak istediğim bu mudur?” sorusuyla başbaşa kaldığında, aynı zamanda cevabını da vermiş olduğu bir karar alarak hayatın bambaşka yönlerini -kendisi de buna dahil- tanımaya karar verdi.

Tekdüze ama garantili bir hayatı geride bırakıp, inişli çıkışlı ama bir o kadar da özgür bir dünyaya adımını attığında başına geleceklerin çok da farkında olmadığını bugün kendisi de itiraf ediyor. 3-5 kasırga, deprem ve tsunami sonrası yoluna Gülenay Pema’nın manevi rehberliğinde ki Yogana programı çıktı. İlk defa iç sesinin davetine kayıtsız kalmayarak hayatının dönüşümünü yaşatan bu programı tamamladı. Bu süreçte kafasını da, işlerini de toparlayarak kendi kendisinin patronu oldu. Hayallerindeki gibi melek biblolar ve spirituel ürünler sattığı “Angels in Town” markasını kurdu, aynı zamanda Göbek Çakrasının verdiği full kararlılık , azim ve irade gücüyle de Haziran ayından itibaren Maçka’ da Yoga dersleri de vermeye başladı.
Eşi ve hayatımın aynası dediği 10 yaşındaki oğluyla yepyeni dengeler üzerine kurduğu mutlu mesut bir hayat süren Özge, “Hayat sukredersen güzel” mottosuyla hem iş hayatına, hem de manevi gelişimi üzerine eğildiği çalışmalarına tam gaz devam etmektedir.

sevtapSevtap Samra

Sevtap sıcak bir yaz günü, öğretmen anne-babanın kızı olarak dünyaya geldi. Okumak, keşfetmek, öğrenmek, hayatında bitmeyen öğrenciliğine başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği okurken üniversite korosuna katıldığında hayat arkadaşı ile tanıştı. Emeklilik sonrası, kadınlara AÇEV bünyesinde gönüllü yetişkin okur yazarlık kursu açarak 100 kadının okur yazar olmasına vesile oldu. Daha sonra, hayata dair Koçluk ve Sertifikasyon eğitimlerini CTI’dan alarak CPCC olarak Yaşam Koçluğu yapmaktadır. Bu esnada katıldığı “Gülenay Pema ile Vipassana” inzivasından çok etkilendi ve kalbin yolunda “Gülenay  Pema ile Gizemli Dişilik ve YogANA” eğitmen eğitimlerini tamamladı. Hayatın ve vücudun kimyası ile çalışmaktadır. Yoga, meditasyon, spor ve sağlıklı yaşam hayatının bir parçasıdır. Amatör olarak koşu sporu ile ilgilenmekte değişik şehirlerde düzenlenen 10k yarışlarına katılmaktadır. Kendini bilme yolunda hayata devam ederken daha sağlıklı, kaliteli yaşamın ipuçlarını paylaşmak, hayata geçirmek ve hayatın tadını doya doya çıkarmak üzere yola devam ediyor… Herkesin otantik kimliği ile kalbini açarak yaşadığı bir dünyaya doğru…


gulhanGülhan Çakmak

Lisans ve Doktora eğitimini Metalurji ve Malzeme Mühendisi olarak tamamladı. 2010 yılında 200 saatlik yoga eğitmenlik programını tamamlayarak Yoga’nın kendi hayatında ve ruhsal durumundaki etkilerine tanıklık etti. Asıl kalıcı değişimleri ise 2013 yılında Gülenay Pema ile tanışması ve onun içimizdeki ilahi femineni uyandırmak ile ilgili çalışmalarına katılması ile oldu. 2015 yılında kalbinin çağrısına uyarak Gizemli Dişilik eğitmenlik eğitimine katılmaya karar verdi. 6 ay gibi bir sürede disiplinli spiritüel çalışmalar ile tüm hayatını yeniden düzenlemeye başladı. Kadın çemberi içinde bulunmanın ve etrafının sıcak kadınlarla çevrili olmasının şifalandırıcı etkisini deneyimledi. Kadının yaratıcı süreçleri, kadın sağlığı, psiko-spirütüel iyileşme gibi konularda derin eğitimler alarak kendi üzerinde uygulama imkânı buldu. Değişimin kendimize sıkıca sarılmak ve kabullenmekle başladığına inanıyor. Şu anda sağlıklı beslenme konusunda aktif olarak ilgilenmektedir. Kadınların değişimine tanıklık etmek ise onu çok heyecanlandırıyor ve bu konuda kadınları değiştiren ve dönüştüren organizasyonlara katılıyor.


semraSemra Engin

Semra’nın çocukluk ve ergenlik yılları Antalya’da zeytin ve portakal ağaçlarının arasında geçti. 4 sınıfta ancak ısına bildiği öğrencilik hayatını İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun olarak sonlandırdı.  Yoga ile tanışması bir arkadaşının sayesinde oldu. İlk dersinde kendinden ne kadar uzak olduğunu gördü ve bu yüzleşme çok daha derin dönüşümlere vesile oldu. 2014 de Çağ Rical Gürle ile 200 saatlik temel yoga eğitmenlik eğitimi ilk eğitimi aldı.

2015’de Gülenay Pema ile YogANA Kadınlar için Yoga Eğitmenlik eğitimi programına katıldı. Yoganın nasıl bir yaşam şekline dönüştürüleceğini, kendinin karanlık yönleri ile yüzleşip, kalbini açmayı ve manevi yolun güzelliğini bu eğitimde öğrendi. Şimdi Antalya’da zeytin ve portakal ağaçlarının arasında kendi yolculuğuna ve kendini keşfetmeye devam ediyor.


Birsen Ertan Yükseltürk

birsen1981 de Aydın’ da doğdu. İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Pazarlama üzerine yüksek lisans yaptı ve bu alanda çalıştı Yaşamında mananın eksik olduğunu keşfettiğinde uzun yıllar yatırım yapmış olduğu kurumsal kariyerinden vazgeçerek mana arayışına çıkmayı seçti. Farklı spiritüuel çalışmalara katıldı. Gizemli Dişilik Eğitimiyle, Gülenay Pema ile tanışmasıyla değişim dönüşümüne başka bir boyut geldi. Yaşamında mana arayışına, kalbin yoluna doğru rehberlik etti ve etmekte. Yaşamın dışsal unsurları ve şartlanmalarıyla unutmuş olduğu dişil doğasıyla tekrar buluştu. Adanmışlığı, dürüstlüğü, kişisel sorumluluğu ve hizmet yolunu öğrendi. Sevgi ve özgürlüğe doğru yolculuğu devam etmekte.